Kilo vermeyi veya diyet yapmayı türlü bahanelerle geçiştiririz. Gözümüzde çok büyür ve zor gelir. Uzun ve yorucu bir süreç gibi görünse de, yapılacak bazı uygulamalarla kolaylaştırabiliriz. Diyet yaparken yapılan en büyük hatalardan biriside, aç kalmaktır. Vücudumuzu aç bırakarak, hem güçsüzleştiriyor hem de metabolik hızımızı yavaşlatıyoruz. Bir çok yiyecekten kendimizi mahrum bırakıyoruz.

Her şeyden sık ve az yediğimiz sürece hiç bir problem olmayacaktır. Sadece bilinçli beslenelim ve kilo kontrolümüzü elimize alalım. Orantılı ve doğru vücut hatlarına sahip olmak, gözünüzde büyümesin. Herkesin olması gereken bir kilo vardır. Kimsenin kilosu ve vücut yapısı bizimkiyle aynı olamaz. Kemik yapısı, vücut orantıları kısmen genetik, kısmen de yemek şekillerimizle alakalıdır.

 

Sağlıklı Kilo Vermek

Genetik olarak değiştiremeyiz fakat, yediklerimize dikkat ederek, istediğimiz kiloya inip onu muhafaza edebiliriz. Gün içerisinde tüketilen bol su, tok kalmamızı sağlayacak ve kolay acıktırmayacaktır. En büyük yalnışımız su içmeyi ihmal ediyor olmamızdır. Bol su içmek, küçük porsiyonlar tercih etmemizi sağlayacaktır. Bilinçsizce yemek yemek kadar sağlıksız bir alışkanlık yoktur. Kilo kontrolümüzü elimize almayı başarabilirsek, kısa zamanda kalıcı olarak zayıflayabileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir