Diyet

Kişiye Özel Diyet Nedir?

55Görüntülenme

Televizyonlarda izlemiş olduğunuz televizyon programlarının herkes için söylemiş oldukları zayıflamayla ilgili konular, söylemiş oldukları diyet reçeteleri gibi tavsiyelerinin her bünye için uygun olabilmesi için insan vücudunun düzgün çalışıyor olması gerekmektedir. Düzgün çalışmayan vücutta tavsiye edilen o tür kişiye özel diyet reçetelerinin zayıflamaya etkisi o oranda olacaktır. Örneğin metabolizmasının yavaş çalışan bir kişinin günlük 600 kalori almasıyla, metabolizması hızlı çalışan kişinin günlük 1200 kalori almasının neredeyse aynı derecede kilo değişikliğine sebebiyet vermektedir.

Kişiye Özel Diyet

Kişiye özel diyetlerin belirli tetkikler yapılarak doktor tarafından verilmesi gerekir. Kişiye özel diyet reçeteleri kilo, boy, kütle beden ağırlığı, kolestrol, diyabet gibi etkenlere göre kişiye özel diyet reçeteleri hazırlanmalıdır.

Sizlerde fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz zayıflama hapları yerine doktorunuzun sizlere önermiş olduğu diyet tavsiyelerini ve diyet reçetelerini uygularsanız biraz uzun süreli de olsa zayıflığınıza eninde sonunda ulaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Arkadaşınızın kilosuna yakınsanız diye yine arkadaşınızla aynı metabolik faaliyetleri yaşıyorsunuz anlamına gelmemektedir. Yani söylemek istediğimiz arkadaşlarınızın diyet reçetelerini kesinlikle uygulamamalısınız.

1 Yorum

Bir cevap yazın