Beslenme

Maydanoz Zayıflatır mı?

52Görüntülenme

Yemeklerin vazgeçilmezi olan ve pazar alışverişlerinin baş tacı olan maydanoz içindeki etken maddeleri ile uzmanları bile şaşkına çevirebiliyor.

Salataları ve çorbaları süsleyen hoş kokulu maydanozların anksiyete ve depresyonu tedavi edici doğal bir etkisi olduğu söyleniyor. Ayrıca zayıflamak isteyenler için de tavsiye edilen maydanoz, kanınızı temizleyerek hastalıklardan korunmanızı da sağlıyor.

maydanoz

Erkeklerde afrodizyak etkisi olan ve bayanlarda da adet düzenleyici etkisi olan maydanoz, çocukların bağışıklık sistemlerini de güçlendiriyor. Neredeyse her rahatsızlığa karşı tavsiye edilen maydanoz hastalıklara karşı sıkı bir kalkan oluşturmanızı sağlıyor.

Sıkı bir diyet yapmak isteyenlerin diyet programlarına mutlaka eklemesi gereken maydanoz zayıflatıcı özellikleri dile uyguladığınız diyetlerden daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlıyor.

Maydanoz Nasıl Seçilmeli?

İri yapraklı maydanozlardan her zaman uzak durmanızda fayda var diyebiliriz. Bu tür maydanozlarda hormon olma ihtimali yüksek olabiliyor. Bu tür hormonlu maydanozların faydasından çok zararı olabilir. Maydanoz seçerken her zaman küçük ve bol yapraklı olan diri ve taze olanları seçmeniz gerekiyor.

dogranmis maydanoz

Özellikle belirli noktalarda haftanın belirli günlerinde düzenlenen pazarlardan alabileceğiniz organik maydanoz sayesinde diyetlerinizi daha etkili bir şekilde sürdürebilirsiniz. Ayrıca yöresel ürün marketlerinin raflarında da doğal maydanoz bulabilirsiniz.

Maydanoz ile birlikte tüketebileceğiniz ve diyetinize uygun olan yiyeceklerin ufak bir listesini çıkartarak kendinize yeni yiyecekler yapabilirsiniz. Böylelikle zayıflama sürecinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın