Yazın yaklaşmasına birkaç hafta kala herkesin aklında olan tek şey fazla kiloları bir an önce vererek denize kusursuz bir şekilde girmektir. Tabi, bu süre zarfında kilo vermek adına yapılan yanlış uygulamalar, zayıflamayı hızlandırmak yerine aksine yavaşlatıyor ve metabolizmayı da bezdiriyor.

Karbonhidratı Bir Anda Kesmek

Yapılan en büyük yanlışlardan biri de karbonhidratı bir anda kesmek ve sadece protein ağırlıklı beslenmek. Bu durum kilo verdirmeyeceği gibi kişinin halsiz düşmesine ve hasta olmasına da neden olabilir. Bu yüzden karbonhidrat alımı günden güne azaltılarak kesilmelidir.

karbonhidrat

karbonhidrat

Yeşil Çaya Yüklenmek

Adı zayıflama ve diyet ile bütünleşmiş olan yeşil çay, yapılan yanlışlar yüzünden fayda sağlamak yerine aksine zararlı oluyor. Metabolizmayı hızlandırmak için aşırı bir şekilde yeşil çaya yüklenmemeli ve düzenli olarak içmeye çalışılmalıdır.

yeşil çay

yeşil çay

Zayıflama İlacı Kullanmak

Reklamlarda görülen ve insanın aklını başından alacak vaatlerde bulunan zayıflama ilaçlarından kesinlikle uzak durun!

zayıflama ilacı

zayıflama ilacı

Bu ilaçlar ancak ve ancak normal şartlarda kilo vermesi kesinlikle mümkün olmayan kişilere doktor tavsiyesi ile verilir. Aksi takdirde kendi başınıza alacağınız bu haplar metabolizmanızı çökertebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir