Beslenme

Meyve Diyetleri Hakkında

69Görüntülenme

İçindekiler

Meyveler, vücudun ihtiyacı olan vitaminleri sağlar. Bunun yanı sıra mevsime göre değişen meyveler, birçok hastalığa karşı kalkan görevi görürler. Ancak meyve tüketiminin miktarı da önemlidir. Fazla meyve tüketimi, vücutta bazı rahatsızlıkların görülmesine neden olur. Bu yüzden dengeli bir meyve diyetleri programından yararlanmak gerekir.

meyve
meyve

Meyvelerin Gücü

Dengeli meyve diyeti, günün öğlen ve akşam öğünlerinde tüketilmesi gereken meyveleri içerirler. İncir, bağırsakların çalışmasında önemli faktörü olan meyvelerden bir tanesidir. Ayrıca kan dolaşımını düzenleyici bir etkisi vardır. Öğün aralarında tüketilebilir. Elma, böbreklerin temizlenmesine yardımcı olur. Sindirim rahatsızlığı olanların sindirim sistemlerini düzeltici bir etkiye sahiptir. Öğlen yemeklerinde hatta kahvaltıda bile yenilebilir.

meyve diyeti
meyve diyeti

Kayısı, kan yapıcı özelliği ile bilinir. Akşam yemeğinden sonra yenilebilir. Muz, kalbi güçlendirir ve kas sisteminin güçlenmesine yardım eder. Ayrıca yorgunluk ve ishal hastalığına da iyi gelir.Öğlen ve akşam yemeklerinde bir adet olmak üzere tüketilebilir. Vişne, mineral ve vitamin deposu olmasının yanı sıra, kan yapıcı bir özelliğe sahiptir. Öğle ve akşam öğünlerinde yenilebilir.

Bir cevap yazın