Ardı ardına yaptığınız farklı diyetler veya düzensiz beslenme gibi nedenlerle mide rahatsızlıkları yaşamaya başladıysanız bu durum kilo vermeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Mideyi rahatlatan diyetlerden yana tercih yaparak kilo vermeye devam edebilir ve kısa sürede ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Ancak dikkatli olmanız gereken bazı hususlar var. Bunların en başında gelen ise diyet programına harfiyen uymak olacak.

Mideyi Rahatlatan Diyet

Mideyi Rahatlatan Diyet

Sabahları kahvaltı öncesinde bir bardak ılık su için. Kahvaltıda da çayınızı şekersiz içmeniz ve beraberinde lor peyniri, glutensiz ekmek ve yeşillik tüketmeniz gerekiyor. Öğle yemeğinden önce yine bir bardak ılık su içerek bir avuç beyaz leblebi tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinden en az yarım saat önce bir bardak ılık su için. Öğlen zeytinyağlı sebze yemeği ve beyaz ekmek tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinden önce şekersiz komposto içmeniz gerekiyor.

Akşam yemeğine geçmeden yarım saat önce de ılık su içmeyi unutmayın. Akşamları da fırında pişmiş olan sebze yemeklerini tüketebilir, beraberinde taze soğan dışında kalan yeşilliklerden kendinize yağsız bir salata hazırlayabilirsiniz. Yatmadan önce çok acıkırsanız bir avuç leblebi serbest!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir