Diyet Önerileri

Neden Diyet Yaparız Sağlıklı Diyet Nedir?

58Görüntülenme

Kilo sorunu olanlar kilo vermek için pek çok şey yaparlar. Diyet yapmak da kilo vermek ve sağlıklı yaşamak için yapılan bir nevi sağlıklı beslenme programıdır. Diyetin temel amacı sağlıklı beslenme ve dengeli kilo kontrolüdür. Günümüzde zayıflamak için yapılan her şey bu isim altında toplansa da aslında diyette temel olan sağlıklı beslenmedir.

sağlıklı diyet
sağlıklı diyet

Sağlıklı Diyet Nedir?

Kilo vermek her ne kadar fiziksel görünüm için gerekli gibi görünse de bazen hastalık gibi önemli bir zorunluluktan dolayı da kilo vermek ihtiyaç haline gelebilir. Özellikle şeker hastaları, kalp hastaları, tansiyon hastaları, obezite, karaciğer hastaları zorunlu olarak kilo vermek zorunda kalabilirler. Bu nedenle uzman bir diyetisyen yardımı ile kişiye özel beslenme programları hazırlanması gerekebilir.

sağlıklı diyet yapmak
sağlıklı diyet yapmak

Uzman diyetisyenlerce hazırlanan beslenme programlarında temel olan vücudun ihtiyaçlarına cevap verecek program hazırlanmasıdır. Şok diyetler olarak tanımlanan ve bir haftada şu kadar kilo verebilirsiniz, bir ayda incecik bir beden gibi yanıltıcı reklamlarla ilgi çemen programlar, ne yazık ki kilo vermede istenilen başarıyı getirmiyor.

diyet
diyet

Aksine şok diyetlerle verilen kilolar kısa sürede geri alınıyor. O nedenle kilo vermek için uzman bir beslenme uzmanı ile görüşmek ve beslenme uzmanı tarafından hazırlanan diyet listesine harfiyen uymak gerekir.

Bir cevap yazın