İncecik fiziğiyle bayların olduğu kadar bayanlarında hayranlığını kazanan Nefise Karatay beslenmesiyle ilgili çok dikkatli yaşayarak formda kalanlardan. İki yıl önce bir beslenme uzmanına giderek nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenen manken o günden itibaren bu programa riayet ettiğini belirtiyor. Canının istediği besinleri de tamamen kendisine yasaklamadan ama aşırıya da kaçmadan yediğini söyleyen Karatay vücudun ihtiyaç duyduğu ve istediği şeyleri az porsiyonlarla da olsa vermek gerektiğine inananlardan.  Haftada üç gün platese giden manken evdeki yürüyüş bandıyla gün aşırı sadece yarım saat yürüdüğünü söyleyerek spora gereken önemi vermediğini paylaşıyor. Düzenli olarak sağlık kontrollerini yaptıran Nefise Karatay günlük vitamin ve çinko ihtiyacını birtakım takviyelerle sağladığını da itiraf ediyor.

Nefise Karatay

Nefise Karatay

Genellikle 8 saatlik uyku düzenine alışkın olduğunu söyleyen manken sabahları en geç 10 da kalkıyor ve kahvaltısını hemen yapıyor. Beslenme uzmanına gidene kadar kırmızı eti hayatında hiç bulundurmayan Nefise Karatay bu durumun sağlığına olan zararını öğrendikten sonra kırmızı etle beraber hayatına birçok besini sokmuş. Bir diyet programına başlamadan önce gerekli kontrollerin ve tahlillerin yapılması gerektiğini ve buna göre bir programa başlanılmasını savunan nefise Karatay kahvaltısını bol tahıl, beş zeytin, domates, salatalık, çay ya da taze sıkılmış meyve suyuyla yapıyor.

Öğle öğünlerinde beslenme uzmanının tavsiye ettiği çekirdekli kuru üzüm, fındık ve ceviz gibi meyvelerle geçiştiren manken öğleden sonra uygun porsiyonlarda at eşliğinde bir sebze yemeği yiyor. Her gün 100 gram yoğurt tüketmeyi ihmal etmeyen Nefise Karatay‘ın akşam yemeklerinde öğleden sonraki programının benzerini uyguluyor. Bazen balık ve kırmızı etinde bu programa katıldığı belirten manken besinlerin ölçüleri artık göz kararı anladığını ve program dışı birçok besini buna göre tüketebildiğini de paylaştıkları arasına ekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir