Beslenme

Ofiste Sağlıklı Beslenmenin Püf Noktaları

355Görüntülenme

İş hayatı, insanların gündelik hayatının büyük bir kısmını geçirdikleri bir hayat olarak da adlandırılıyor. Çalışan kişilerin büyük bir çoğunluğu beslenme ihtiyaçlarını dışarıda karşılıyor. Kahvaltı ve öğle yemeklerinizi dışarıda yediğiniz zaman ise kaliteli ve yeterli beslenme gibi konular ikinci plana atılabiliyor.

ofiste beslenme

Ülkemizde kahvaltı genellikle atlanan veya hızlı atıştırmalıklar ile geçiştirilen bir öğün olarak görülüyor. Ancak kahvaltı enerjik bir gün geçirebilmeniz ve aşırı kilo almamanız için mutlaka atlamamanız gereken bir öğündür. Kahvaltılarda protein, lif, karbonhidrat ve vitamin ile mineral içerikli besinler tüketmeniz gereklidir. Poğaça, açma ve simit gibi gıdalar ile kahvaltı etmek yerine peynir ile hazırlanmış olan sandviçler tüketebilirsiniz.

Fast Food Gıdalardan Uzak Durun

İş yerinizdeki yemekhane veya restorantta yemek yiyeceğiniz zaman porsiyonlarınızı mutlaka ihtiyacınız olduğu kadar almalısınız. Özellikle masa başında çalışan biriyseniz hareketsiz bir gün geçireceğiniz için yediğiniz gıdaların sindirilmesi ve yakılması oldukça zor olabilir.

ofisde dengeli beslenme

Dışarıya yemeğe çıktığınız zaman fast food ağırlıklı beslenmekten de uzak durmalısınız. Bunun yerine lezzetli ve sağlıklı ev yemekleri yapan yerleri tercih edebilirsiniz. Fast food tüketimini haftada 1 kere yaparak kendinize ufak ödüller verebilirsiniz.

Bunlar dışında salata ağırlıklı gıdalar sunmakta olan yerlerde de yemek yiyebilirsiniz. Yemeklerinizde beyaz ekmek yerine lifli ekmekler tüketebilirsiniz. Ayrıca asitli ve şekerli içecekler yerine yemeklerinizin yanında meyve suyu içmenizi de tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın