Beslenme

Önleminizi Alın Dengeli Beslenin

57Görüntülenme

Birçok hastalığın temelinde, yetersiz ve dengesiz beslenme vardır diyebiliriz. Yetersiz ve dengesiz beslenme, birçok hastalığı tetikler. Vücut savunması zayıflar, en ufak bir mikrop durumunda, hasta olmak kaçınılmaz hale gelir. Özellikle de sigara ya da zararlı alışkanlıklara sahipseniz, durum daha da kötü bir hal alır.

dengeli beslenme
dengeli beslenme

Dengeli beslenme, bir tür önlem almadır. Önceden gelebilecek potansiyel hastalıklara karşı bir önlem diyebiliriz. Tıpkı belirli yaşlarda, sonradan meydana gelmesi muhtemel hastalıklara karşı aşı olmak gibi.

Dengeli Beslenen ve Beslenmeyen Arasındaki Fark

Yeterli ve dengeli beslenen bir kimse; sağlam bir vücut yapısına sahiptir ve sağlıklı bir görünüm sergiler. Yetersiz ve dengesiz beslenen bir kimse ise; yavaş hareket eder ve isteksiz bir tavır sergiler. Dengeli beslenen bir kimse; esnek ve oldukça hareketli bir bedene sahiptir.

dengeli beslenmenin yararları
dengeli beslenmenin yararları

Saçları canlı ve parlaktır. Ayrıca parlak ve pürüzsüz bir cilde sahiptir. El tırnaklarından bile bir kişinin dengeli beslenip beslenmediğini anlayabilirsiniz. Dengesiz beslenen bir kişinin; cilt yapısı pürüzlü ve kurudur. Ya çok kiloludur, ya da aşırı zayıftır. Sürekli olarak baş ağrısından şikayet durumu söz konusudur.

Bir cevap yazın