Sağlıklı Yaşam

Oturduğunuz Yerde Formu Korumak

93Görüntülenme

Tüm dünyada obezite problemi gerçeğini görmemezlikten gelemeyiz ve her an bizlerinde bu hastalığa yakalanabileceğimizi düşünmemiz gerekir. Obezite bulaşıcı bir hastalık değildir fakat bizlerde hayatın akşına göre fast food, kola gibi gıdalara kendimizi kaptırarak obezite sorunu yaşayabiliriz.

kilo kontrolü

Şu an zayıf olmanız demek, 30 yaşındayım bu yaşıma kadar kilo almadım bu saatten sonra da almam fikri insanları yanıltarak, birden kilo alınabilir ve obezite yaşınız ilerlediğinde karşınıza çıkabilir. Zayıf olabilirsiniz fakat yinede formunuzu korumalısınız.

Zayıf insanın çok fazla hareket yapmadan birkaç yerinde oturarak kısa bir süre yapacağı hareketler formunuzu korumanıza yardımcı olur.

İş yerinizde masa başınızda göbek bölgesindeki ufak yağlanmalar beliriyorsa veya en çok korktuğunu kilo problemiyse derin nefes alıyorsunuz ve karın kaslarınızı sıkarak içeri çekiyorsunuz bu hareket karın bölgenizi formda tutacak.

Kadınlar iş yerlerinde masa başında oturduklarında bacak bacak üzerini atmayı zaten çok severler. Bu şekilde üstteki ayağınızı ufak ufak sallayarak basen, baldır ve kalçalarınızı forma sokarsınız.

Bel bölgesi için koltuğunuzun tekerlekli olmadığını düşünüyoruz ve bel bölgeniz için sağa sola dönüşlerle bel bölgenizdeki olası yağlanmalara engel olabilirsiniz.

Bir cevap yazın