Selülit tedavisi için neredeyse her gün yeni bir tedavi yöntemi geliştiriliyor. Özellikle yaklaşan yaz ve selülitlerin ortaya çıkma korkusu sizi daha fazla kaygılandırabilir. Genellikle halk arasında selülitlerin tamamen kaybolmayacağını, uygulanan yöntemlerle ancak selülitin hafifletileceği sonra yeniden geri geleceği gibi bilgiler dolaşır. Selülit tedavisinde gelinen noktalara bakıldığında bu yanılgılar artık geçerliliğini yitiriyor. Şuan selülit tedavisinde en bilinen yöntemlerden birisi de Oxytherapy, en etkili selülit tedavileri arasında yer almaktadır. Oxytherapy tedavisinde, basınçlı oksijen ile birlikte selüliti yok etmeye çalışan etken maddelerin kullanılır. Etken maddelerin en önemlisi Kigeline Africana ağacının meyvesidir.

 

Oxytherapy Selülit Tedavisi

Oxytherapy Selülit Tedavisi

Kigeline Africana, Africa coğrafyasına özel yerel bir ağaçtır. Bu ağacın meyvesi ve kabukları Afrikalılar tarafından uzun zamandır kullanılıyor. Şifa ve güzellik için kullanılan meyve, o zamanlarda bile sıkılaşmak ve incelmek için kullanılmış. Daha sonraları bu meyvenin kabuklarının sıkılaştırma etkisi olduğu yapılan bilimsel araştırma ve deneylerle kabul edilmiştir. Kabuklarında flavonoidler ve phytosterol-saponine bulunan meyve selüliti yok ediyor ve sıkılaştırıyor.

Oxytherapy tedavisinde Kigeline Africana meyvesinin özleri ana madde olarak kullanılmaktadır. Aynı anda selülit giderme ve sıkılaşma sağlayan tedavi çok başarılı sonuçlar veriyor. Diğer selülit tedavisi yöntemlerine göre daha hızlı ve etkili cevap veren Oxytherapy tedavisi, zahmetsiz ve kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir