Peynir hayatımızda tüketmekte olduğumuz en sağlıklı maddelerden birisidir. Özellikle Ezine peyniri, kaşar peyniri, tulum peyniri gibi katkı maddelerinden uzak peynirler hem lezzetleri hem de içerikleri bakımından tercih edilen kaliteli peynirlerdir. Her yörede çok yaygın olmasa da bir çok yörenin damak tadının vazgeçilmezlerinden birisi de Lor peyniridir.

Diyet yaparken, dengeli bir beslenme düzenimiz olmasının yanı sıra, hangi maddelerden ne kadar tüketeceğimizi de iyi bilmemiz gerekir. Aksi taktirde ben az yiyorum diyerek pekmez yoğurt karışımı yerseniz, o diyetin size hiçbir faydası olmayacaktır.

Salata Diyeti

Lor peynirli salata ise diyet yemekleri içerisinde en doyurucu ve lezzetli olanlarındandır. En büyüklerinden olmamak şartıyla beş marul yaprağını orta boyda doğrayarak yapımına başlayabilirsiniz. Ardından taze nane (yarım demet), üç tane salatalık, bir su bardağına yakın Lor peyniri, bir yemek kaşığı sıvı yağ, biraz tuz… Tabii bu kadar besinin tek öğünde tüketileceğini sanmayınız. Bu salatayı ikiye bölüp öğle yemeğiniz ve akşam yemeğiniz için kullanabilir, yahut hepsini öğle yemeğinde tüketerek akşam için daha hafif bir yemek tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir