Diyet Önerileri

Protein Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

185Görüntülenme

İçindekiler

Vücudunuzun hem sağlıklı olması hem de protein dengesinin sağlaması için oluşturulmuş bu diyette, bol proteinli bir beslenme şekli ile kilolarınıza elveda diyeceksiniz.Bu diyet gayet kolay uygulanır olmakla birlikte etkisini çabuk gösterir olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca protein diyeti sağlık açısından belirlenen sürenin dışına çıkılmadığı takdirde hiç bir sorun oluşturmaz.

salata
salata

Protein diyetinde hedef bir haftada 3 veya 4 kilo vermeniz olacak. Günlük alacağınız kalori 900 Kcal. Dikkat etmeniz gerek nokta protein diyetinin yanlızca bir hafta boyunca uygulamanız gerektiği. Eğer uzun süre bu diyeti yaparsanız bol protein alacağınızdan yararı yerine zararını görme ihtimaliniz yüksek. Ancak bir hafta uyguladıktan sonra toplam iki hafta ara vererek tekrar bir hafta boyunca uygulayabilirsiniz.

İşte Protein Diyeti

Sabah, kahvaltıda, 250 ml kadar süt veya bir tabak yoğurt veya 100 gram kadar yağsız beyaz peynir veya iki parça jambon (tercih sizin), bir adet meyve (meyve suyu olmamalı) ve kahve veya çay (tatlandırıcı serbest)

Öğle, 200 gram kadar balık (yağsız)  veya 150 gram et veya dört parça pişmiş jambon veya iki adet haşlanmış yumurta, 200 gram sebze yemeği, salatalık, havuç, domates, yeşil salata (salata bir çay kaşığı zeytinyağı ile hazırlanacak)

kahve
kahve

Akşam ise üç-dört parça somon füme veya 200 gr buğulama balık veya 150 gram kadar bir-iki parça soğuk et, 200 gram haşlanmış sebze (kırmızı biber,kabak,kereviz,mantar,ıspanak) 7 gün boyunca bu şekilde uygulamalısınız.

Bir cevap yazın