Sağlıklı Yaşam

Regl Sancılarını Azaltan Yöntem

195Görüntülenme

Kadınların annelik ve ev işlerinde üzerilerine düşen sorumluluk bir yana, her ay çektikleri bir eziyettir adeta regl sancıları. Olgunlaşan hücrelerin, vücudun dışına atıldığı ve oldukça sıkıntılı geçen bu dönemde, bayanlar oldukça gergin olmakta ve çektikleri sancılar nedeniyle huzursuzluk yaşamaktadırlar.

Regl Sancılarını Azaltan Yeni Yöntem Doğru Beslenme

Bu dönem boyunca, vücutta su toplanması nedeniyle ağırlık artışı gözlemlenirken, bir çok bayan bunu kilo almak olarak düşünmektedir. Oysa bu toplanan sular, regl döneminizin sona ermesiyle vücut dışına atılmakta ve kilonuz eski haline dönmektedir. Regl öncesinde tatlı eğiliminiz artarak, fazla kalori tüketimiyle karşı karşıya kalabilirsiniz ki bu kaloriler zamanla kilo olarak size dönecektir.

regl sancısı
regl sancısı

Bu süreçte tatlı tüketimi yerine protein ağırlıklı bir beslenme düzeniyle, fazladan kalorilerin önüne geçebilirsiniz. Bolca tüketeceğiniz sebze ve balık eti, vücutta su tutulmasını azaltarak, şişkinliğiniz artıp size ağrı vermeye başlamadan önce, vücudunuzdaki suyu dışarı atmaya başlamanızı sağlayacaktır. Bolca su tüketimiyle desteklenecek bu uygulamalarla, daha az sancılı, daha az stresli ve daha az tedirgin regl dönemleri sizi bekliyor.

Bir cevap yazın