Zayıflama

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

347Görüntülenme

İçindekiler

Kilo ile başı dertte olan kişiler için yaz ayları daha bir sıkıntılı geçer. Özellikle kış aylarında abartılı beslenme sonucunda yaz aylarında fark edilen kilolar sıkıntıyı daha da artırır. Bu sebep ile yaz aylarında daha sağlıklı kilo vermek için bazı küçük detaylara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Fakat fazla alınan kilolar için mutlaka bir diyetisyen ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

sağlıklı kilo vermek
sağlıklı kilo vermek

Öneriler

Kendinizi kesinlikle kısıtlamayın. Kendinizi şunu bunu yemeyeceğim diye sınırlandırmak o yiteceğe duyulan arzuyu daha da artırır. Eğer diyetisyen kontrolünde zayıflıyorsanız tüketmekten zevk aldığınız yiyecekleri ona bildirerek buna göre bir çizelge hazırlayabilirsiniz. Yoğurt, süt, ayran gibi ürünleri yaz aylarında bolca tüketin.  Ayrıca yoğurt içine katacağınız nane size ferahlıkta yaşatır.

sağlıklı kilo vermek için öneriler
sağlıklı kilo vermek için öneriler

Yaz meyveleri sanıldığı kadar masum olmayabiliyor. Özellikle fazla tüketim durumları da bu kilo verimi yerine alımı ile karşılaşırız. Bu sebep ile bu meyveleri ölçülü tüketmeye çalışın. Suyu hayatınızın hiçbir alanında eksik etmeyin. Özellikle yaz aylarında günlük tüketimi artırın. Asla kahvaltıyı atlamayın. Kahvaltı metabolizmayı hızlandırıcı etki yaratır.

Bir cevap yazın