Diyet Önerileri

SDM Diyeti Nedir?

515Görüntülenme

Uzmanların Batı dünyasında 40 yılı aşkın süredir obezite ve obeziteyi tetikleyen pek çok farklı hastalığın tedavisinde kullandıkları ketojenik diyet sayesinde doğrudan yağlardan kilo kaybı elde edilebiliyor. SDM diyeti olarak da adlandırılan bu diyet artık Türkiye’de de uygulanabiliyor.

sdm diyeti nedir

SDM diyeti sayesinde bilimsel temele dayalı olan teknikler uygulanarak kişilerin sağlıklı kilolarına kavuşmaları sağlanıyor. 1 hafta gibi bir sürede 1 bedene kadar zayıflama elde edebileceğiniz diyet sayesinde yağ yakımı konusunda kendinize büyük bir çözüm üretmiş oluyorsunuz.

Açlık hissinizi yok eden, bölgesel yağlanmaya karşı ve selülite karşı etkili olan SDM diyeti aynı zamanda bilimse temellere dayandığı için sağlığınızı da hiçbir şekilde tehlikeye atmıyor.

Avrupa’da pek çok farklı klinikte uygulanan bu yöntem ülkemizde yapılan testlerde, uygulamadan yararlanan kişilerin 2 kat daha hızlı kilo kaybı elde ettiğini tespit edilmiştir. Kolesterol ve insülin seviyelerinin düşmesine yol açan SDM diyetinin sadece uzman doktor tavsiyesi ve reçetesi ile uygulanabildiğini de belirtelim.

sdm diyeti uygulama

SDM Diyeti Nasıl Uygulanıyor?

Çorba, makarna, çörek, kurabiye, kraker, çikolata ve puding gibi whey protein kaynaklı lifli gıdalar ile uygulanan bu diyet zengin bir gıda çeşitliliğine sahip. Doyurucu ve pratik bir diyet yöntemi olan SDM diyetini ülkemizdeki diyetisyenlerin kontrolünde uygulayarak sizler de hayalini kurduğunuz kiloya erişebilirsiniz.

Düşük karbonhidrat ve düşük yağ içeren bir süreç ile başlayan SDM diyeti ilerleyen zamanla yüksek kaliteli protein indeksli bir şekilde ilerliyor. Ayrıca mikro beslenme için önerilen günlük miktara ilave olarak uygun vitaminler ve mineraller de alınmış oluyor.

Haftada ortalama 1 ile 2 kg gibi bir yağ kaybı yaşayabileceğiniz bu diyet sayesinde 1 hafta gibi bir sürede gözle görülür bir kilo kaybı yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın