Diyet Listesi

Sebze Diyetleri Hakkında

442Görüntülenme

İçindekiler

Sebzelerin içerisinde bilindiği gibi vitaminler ve asidik maddeler vardır. Bu tür besinler, vücudun hem ihtiyacını karşılar, hem de fazla kilo almasına engel olurlar. Bunun yanı sıra, sebzelerde bulunan antioksidan maddeler, kandaki zararlı toksin maddelerin atılmasını sağlar. Kan akışı normal olursa kilo vermek de kaçınılmaz olacaktır.

sebze diyeti
sebze diyeti

Domates Diyeti

Dengeli beslenme yalnızca bir besinle yetinmek değildir. Her besinden gerektiği miktarda ve gerektiği oranda almak demektir. Eğer dengeli beslenme durumunuzu bir zaman kaybetmişseniz ve bu durum sonucunda fazla kilolar edinmişseniz, domates diyeti ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir saat ara ile bir bardak domates suyu, öğün öncesinde içilebilir. Öğün aralarında bir adet haşlanmış patates yenilmesi gerekir.

domates diyeti
domates diyeti

Öğünleriniz sık ve az olmalıdır. Her bir saatte bir bardak domatesi suyu ve bir sonraki saat yarım bardak domates suyu içilmelidir. Bu diyet bilinen sebze diyetleri arasındadır.Haftanın üç günü uygulanan sebze diyetlerinden bir tanesi de yeşil sebze diyetidir. Birinci gün tahıl grupları, ikinci gün yeşil yapraklı sebzelerden oluşan salata ve üçüncü gün peynir ile hazırlanmış yeşil yapraklı sebze salataları ile uygulanır.

Bir cevap yazın