Cilt Bakımı

Selülitlerden Kurtulmanın Etkili Yolu Masaj

125Görüntülenme

Kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi de selülit problemi dir. Selülit güzelliğini düşünen kadınların en çok rahatsız olduğu problemlerden biridir ve gerçektende dışardan bakıldığında kötü bir görünüm veren selülitlerden kurtulmak biraz zor gerçekleşmektedir. Selülitler vücuttaki su, tuz ve yağların deri altında birleşmesiyle oluşmaktadır.

selülit masajı

Selülitlerin tedavisi mümkündür fakat zor bir tedavi süreci mevcuttur. Selülitlerden kurtulmanın en etkili yolu ise masaj yöntemidir. Vücudunuz derisinde oluşan portakal kabuğu dokusu olan yerlere masaj yaparak zamanla selülit olan dokunun alt kısmındaki birikimleri dağıtarak selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Selülit olan dokularınıza selülit fırçaları kese gibi ürünler alarak masaj yapmaya başlayınız. Her sabah kalkmanızın ardından ve her akşam yatmadan önce selülit masajı yaparak selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Selülit masaj tekniğine geldiğimizde bacaklarımızın dolgun olan yerlerinden başlayarak yukarı doğru çıkarak masajınızı uyguluyorsunuz. Selülitli dokuyu açmak biraz zaman alacaktır fakat biraz zaman geçmesinin ardından selülitlerinizin kaybolduğunu göreceksiniz.

Bir cevap yazın