Güzellik

Selülitten Kesin Olarak Kurtulun

77Görüntülenme

Selülit özellikle kadınlarda vücudun belirli kısımlarında yağ birikmesi sonucunda oluştuğunu düşünürsek, diyetin selülite karşı etkili bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar genetik faktörler, hayat şartları, diyet ve hormon düzeyleri selülitin oluşumunda etken olsa da, yağ depolarını boşaltan bir diyet yöntemi sayesinde selülitten kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Selülitten kurtulmak

Selülitinin oluşumunu engellemek ve hatta oluşan selüliti yok etmek için bezelye, böğürtlen, kiraz, taze fasulye, portakal, kabak, çilek, ahududu, kızılcık, greyfurt, elma, ıspanak, domates, rezene, dolmalık biber ve havuç gibi besinler tüketilmelidir, çünkü bu tür besinler yüksek miktarda esansiyel yağ asitleri ve antioksidanlar içeriyor ve selüliti yok etmesini sağlıyor. Tüketilen bu besinler sayesinde vücudumuzdan aynı zamanda  toksin de atmış oluruz.

Tabi selülitin oluşumuna engel olan besinler gibi selülitin oluşmasına yardımcı olan besinler de var. Bunlardan en önemlisi de alkoldür, çünkü alkol vücuttaki suyu yok eder ve bundan dolayı cildi kurutur. Vücutta yağlanmayı arttıran diğer besinler ise soda, yüksek miktarda hayvansal protein ve rafine edilmiş besinlerdir.

Bir cevap yazın