Güzellik

Selülitten Kurtulmak İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

538Görüntülenme

Kış aylarında görülmediği için göz ardı edilen selülitler, yaz aylarının gelmeye başlamasıyla can sıkıcı bir hal alır.  Selülitten kurtulmak için su tüketimin arttırılması gerekir. Ilık su içerisine birkaç damla limon ilave edilerek bu karışımın içilmesi de önerilir. Kurtulma yöntemlerden birisi de şok diyetlerden uzak durmaktır. Sürekli kilo alıp vermek selülit oluşmasına neden olacaktır. Selülit problemi olanlara kremler vasıtasıyla vücut nem oranını dengelenmeleri önerilebilir.

selülit
selülit

Vücudun nem oranının dengeli olması selülit oluşumunu engeller.  Vücudunuzun hareketsiz kalmasına müsaade etmeyin. Sürekli egzersizler yaparak kan dolaşımınızı arttırabilirsiniz. Spor yapmaya özen göstermeniz gerekir. Özellikle bacak bölgenizi çalıştıracak sporlar yapmaya dikkat etmelisiniz. Yürüyüş yaparak da selülitleri engelleyebilirsiniz. Mezoterapi yöntemi uygulanarak da selülitlerden kurtulmak mümkün olacaktır. Bu yöntem ile orta deri tabakasına müdahale edilebilir.

bakım
bakım

Selülitleri hemen yok etmek istiyorsanız bitki çaylarını sürekli tüketmeye özen göstermeniz gerekir.  Kahve ya da asit içerikli içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmanız gerekir. Tuzlu yiyeceklerden kaçınılması gerekir. Tuzlu yiyeceklerin selüliti tetiklediği söylenir. Yemeklerde tuz kullanımından kaçınarak selülitlerden kurtulabilirsiniz. Duş alırken de bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Ilık su ile duş almak yerine sıcak su ile vücut yıkanarak masaj yapılabilir. Ardından mutlaka soğuk su ile masaj yapılması gerekir. Bu şekilde selülit problemine çözüm bulunabilir. Selülitten doğal yöntemlerle kurtulabileceği gibi uzman yardımıyla tedavi edilerek de kurtulmak mümkündür. Uzmanların önerdiği ilaçları kullanarak kesin sonuç alabilirsiniz.

Bir cevap yazın