Kilo vermek için girmiş olduğunuz zorlu diyet döneminde yapacağınız basit diyet hataları hedefinize ulaşmanızı geciktirebilir ve hatta engelleyebilir güçtedir. Diyet yaparken başlıca yapılan hatalardan uzak durursanız sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

diyet hatası

diyet hatası

Diyet yaparken öncelikle kendinizi kandırmamalısınız. Arada dayanamayarak ağzınıza attığınız yüksek kalorili yiyecekleri kolay bir şekilde eritemeyeceğinizi asla unutmayın. Bu tür davranışlardan uzak durarak kendinizi kontrol altında tutmaya çalışın. Egzersiz bir diyetin olmazsa olmazıdır. Egzersiz yapmadan uyguladığınız diyetlerden etkin sonuçlar elde edemezsiniz. Egzersiz programlarınızı mutlaka atlamadan düzenli şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Öğünlerinizi Atlamayın

Öğün atlamak ya da hiçbir şey yememek diyet yaparken yapılacak hatalar arasında en kötüsüdür. Yemek yemeden diyet yaptığınız zaman metabolizma hızınız yükselemeyeceği için olduğunuz yerde sayar ve kilo veremezsiniz. Öğün atlamadan düzenli bir şekilde yemeklerinizi yiyerek beslenmenizi kontrol altında tutun.

diyet

diyet

İçeceklerin de yüksek kaloriye sahip olduğunu unutmayın. Yemek yerine içecekler ile beslenmeye çalıştığınız zaman en az yemekler kadar kalori aldığınızı unutmayın. Kahve ve çaylarınıza şeker atıyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçin ve içeceklerinizi şekersiz olarak tüketin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir