Sağlıklı Yaşam

Sivilceler Sırtta Çıkarsa…

467Görüntülenme

İçindekiler

Sivilce ve akne deyince insanın aklına hemen yüz geliyor ama bu can sıkıcı küçük oluşumlar cildin her yerinde görülebilir. Çünkü cildin her yerinde yağ dengesi bozulabilir ve bunun sonucunda sivilceler oluşabilir. Görünür yerde olmaması bir miktar tesellidir ama onlar da bakım isterler. Sırttaki sivilcelerden kurtulma yöntemleri fazla zor şeyler değillerdir. Esas çözüm her derde deva olan dengeli ve doğal beslenmedir. Meyve ve sebzeye ağırlık verin. Kızartmalardan, bol yağlı kırmızı etlerden, özellikle gençler için altını çiziyoruz, fast food türü gıdalardan uzak durun, işler kendiliğinden yolunda gitmeye başlayacaktır.

Önce Temizlik

Sivilceler Sırtta Çıkarsa…
Sivilceler Sırtta Çıkarsa…

Bütün cilt bakımlarında olduğu gibi sırtta çıkan sivilcilerle başa çıkmanın en basit yolu temizliğe daha çok önem vermektir. Sırtı ara sıra keselemek çok işe yarayacaktır, bu doğal bir peeling (soyma) işlemidir. Bu arada saçlarınızı da temiz tutun. Dökülen saçlar sivilce oluşumunu tetikleyebilir. Sırt zaten özellikle kış aylarında kazakların içinde kalıp sık sık kaşınan bir bölge. Sivilceler için bitkisel çözümler ise her zaman popüler bir konudur. Çay ağacı yağı anti bakteriyel özellikleri açısından çok işe yarar. Hanımeli ve limon suyu ile dulavrat otu çayı bu listede sürekli yer alan bitkilerdir. Cilt maskelerini de deneyebilirsiniz.

Stresten uzak durmak cilt bakımı içinde hep öğütlenir. Bu tavsiyeyi günlük hayatta nasıl uygulayacağınız ise size kalmış, hayat zor biliyorsunuz.

Bir cevap yazın