Birçok diyet uzmanı tarafından dile getirildiği gibi kilo verebilmek için öncelikle metabolizma hızınızın belirli bir düzey üstünde olması gerekiyor. Zayıflama yöntemleriarasında birçok metod olduğu gibi en kolay zayıflama yöntemleri de çok büyük önem arz ediyor.

İşte sizi çok fazla yormadan önemli zayıflama egzersizleri ile kısa sürede istediğiniz vücut ebatlarına sahip olmanızı sağlayacak olan sopa diyeti çok dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor diyebiliriz. Sopa diyeti egzersizleri arasında sizi çok zorlayacak bir hareketin olmaması ve buna karşılık kilo verebilme ihtimalinizin yüksek oluşu sopa diyetinin önemini açıklıyor diyebiliriz…

Sopa Egzersizleri

Sopa Egzersizleri

Sopayla Yapılan Egzersiz Hareketleri
Sopa ile birlikte merdivenleri de kullanacağımızı belirtmemiz gerekiyor. İlk hareketimiz sıkma hareketi olacak, burada birinci basamağa ayaklarımızı dayayarak daha üstte ki basamaklara uzanmaya çalışıyoruz. Vücut kaslarınızın gerildiğini ve sıkılaştığını hissedeceksiniz..

Sopa ile Öne Eğilme Hareketi
Kol ve bacaklarınızı omuzlarınız ile aynı hizada olacak biçimde yana doğru açın ve ardından iki eliniz ile kavradığınız sopanızı önünüze alın. Sopayı yere değdirmeye çalışın fakat yatay konumunu korumasına özen gösterin.

Sopa ile Dirsek Hareketi
Ayaklarımızı yine omuz hizasında tutarak bir diğer sopa egzersiz diyeti hareketini yapacağız. Burada sopayı iki elinizle kavrayın ve kol dirseğinizi bükmeden sopayı bel hizasından başlayarak baş ve omuz etrafında döndermeye başlayın…

Sopa ile zayıflama hiç bu kadar kolay olmamıştı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir