Diyet Önerileri

Su İçerek Zayıflanır mı?

660Görüntülenme

Suyun en büyük etkilerinden birisi tok hissetmenizi sağlaması ve iştahınızı azaltmasıdır. Öğün aralarınızda en az yarım saat öncesinden sadece 1 bardak su içerek öğünlerinizde daha az yiyerek doyabilmeyi sağlayabilirsiniz.

Yemekler ile birlikte de tüketebileceğiniz su midenizi doldurduğu için sizin daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Bir sonraki öğününüze kadar su sayesinde kendinizi tok hissedebilir ve atıştırmalık zararlı gıdalardan uzak durabilirsiniz.

Ayrıca diyet yaparken sık sık su tüketmek vücudunuzun enerjisiz kalmasını ve halsizliğini önler. Gün içerisinde ana yemekler kadar kalori taşıyan atıştırmalıklar tüketmek yerine sadece su içerek bu açlığınızı bastırabilirsiniz.

Günlük Ne Kadar Su Tüketilmelidir?

Su İçerek Zayıflanır mı?
Su İçerek Zayıflanır mı?

Yemeklerinizin üzerine su tükettiğiniz zaman sindirim sisteminizi olumlu şekilde etkileyerek besinlerin daha iyi parçalanmasını sağlayabilirsiniz. Diyet yapanlarda sık sık meydana gelen kabızlık sorunlarından kurtulmanın da en iyi yöntemi su tüketmektir.

Günlük olarak tüketmeniz gereken su miktarı ise ortalama 2 ile 2.5 litre arasında olmalıdır. Fakat yaşınız ve fiziksel özelliklerinize göre bu oranlar değişiklik gösterebilmektedir.

Bir cevap yazın