Beslenme

Tatlı Krizlerinizi Nasıl Yönetmelisiniz?

593Görüntülenme

İşte kadınların zaman zaman başa çıkmakta zorlandıkları anlardan biri de tatlı krizine girdikleri andır. Yani olmadık anlarda canı tatlı bir şeyler atıştırmak isteyen kadınlar özellikle de sürekli tatlı tüketmeyi seviyorsa bu kriz anını yönetmekte zorlanabiliyorlar. Mutlaka o anda bir çikolata ya da bir tatlı yemekten başka bir çare yokmuş gibi görünüyor gözlerine.

Bir kere kriz haline dönüşebilecek şekilde tatlı ihtiyacı hissetmenin en önemli sebebi yanlış beslenmedir. Bu tarz krizlerini yaşamak istemiyorsanız öncelikle beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerekir. Fazla hamur işi ve unlu gıdalar tüketenler özellikle beyaz ekmeği fazla yiyenlerde tatlı ihtiyacı daha sık karşılaşılan bir durumdur. Bu tür besinlerden uzak durmanız gerekir.

Meyve ve Tarçın En İyi Alternatiftir

Tatlı Krizlerinizi Nasıl Yönetmelisiniz?
Tatlı Krizlerinizi Nasıl Yönetmelisiniz?

Sonuçta hepimiz insanız ve elbette bazı zamanlarda tatlı bir şeyler yemek istiyoruz. Bu gayet normal bir durumdur. Ama böyle anlarda sütlü tatlılar yemeye ya da evde kendiniz hazırlayacaksanız, meyve ve tarçın ile tatlı atıştırmalıklar hazırlamaya özen gösterebilirsiniz. Hatta hazırladığınız atıştırmalıkları yoğurt ya da light süt ile de lezzetlendirmeniz mümkün.

Bir cevap yazın