Zayıflama metotlarının en son örneği Trambolin. Şimdilerde oldukça moda olan bu yöntem gerçekten işe yarıyor mu? Son zamanlarda sıkça karşılaşılan bu soru, birçok insanın aklını kurcalıyor. Merakta bırakmamak adına hemen cevaplayalım, evet, trambolin egzersizleri kilo verme konusunda çok fayda sağlıyor. Günde tramboline ayıracağınız sadece 5 dakika ile kısa zamanda etkilerini görmeye başlayabilirsiniz. Şaşırtıcı bir rakam fakat doğru olduğunu söylemek gerek. Trambolin sporunu yapan profesyonellerin söylediklerine göre günde 5 dakikalık egzersiz 500 kalori yakmanızı sağlıyor. Aslında 500 kalori gerçektende çok iyi bir rakam, üstelikte sadece 5 dakika ile.

trambolin

trambolin


Trambolin sporu neden bu kadar etkili?

Zıplamak, neredeyse en çok kalori verdiren egzersiz. Zıplarken vücudun hemen hemen her bölgesi çalışabiliyor. Trambolin sporu sadece zıplamak olarak alınmamalı. Bilinçli yapılabilecek hareketlerle istenilen bölgenin daha fazla çalışması sağlanabilir. Kendi kendinize de müzik eşliğinde birçok hareket keşfedebilirsiniz. Trambolinle ilgili en merak edilen ikinci soru ise; uygun büyüklük. 130 ya da 150 cm çapındaki trambolin ebatları gayet ideal. 130 cm altındaki trambolinler özellikle yeni başlayanları zorlayabilir. Bu sporun güvenli olmadığı ön yargısını taşıyanlar için önemli bir not düşmek gerekirse; egzersiz trambolinleri bilinenler kadar abartılı esneklikte değildir ve güvenlidir.

Büyük spor mağazalarından ya da sanal mağazalardan Trambolin satın alabilirsiniz.

Trambolin ile Zayıflama Egzersizleri” Hakkında Yorumlar

 1. kursad dedi ki:

  nerden alabiiliriz

  1. admin dedi ki:

   merhaba kursad trambolin almak icin buyuk spor magazalarina bakmaniz yeterli hemen her spor markasinin en az 1 trambolin modeli bulunmakta.

 2. ekrem dedi ki:

  en iyisi hangi marka acaba

 3. sude dedi ki:

  süper bişey

 4. zeynep dedi ki:

  5 dakikada 500 kalori olduğuan emin misiniz? Burda bi hata var bence.

 5. Nejla ateş dedi ki:

  aynı fikirdeyim. benim var ve digital göstergeli. yeni aldım gayet güzel şimdilik bir problem yok. 5 dakikada 75 civarı kalori yaktığı gösteriyo 500 kalori imkansız belkide haftada o kadardır

 6. ÖZGE dedi ki:

  BENDE ALMAK İSTİYORUM AMA HANGİ MARKA DAHA İYI ACABA BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM

  1. admin dedi ki:

   Ozge voit, york ve busso var piyasada 3’de iyi markalar bir sorun cikartacaklarini sanmiyorum. Yinede karar senin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir