Diyet Listesi

Unutmayın Diyet Listeniz Size Özeldir

40Görüntülenme

Son yıllarda ülkemizde dâhil olmak üzere tüm dünyada sıfır beden modası hızla yayılmaya devam ediyor. Ekranlarda gördüğümüz mankenlerin sıfır beden olması özellikle gençlerin ve bu yönde kariyer planı yapan kadınların sıfır beden olmak için bir çaba içine girdiğini görmezden gelmek mümkün değil.

Bir Başkasının Diyet Listesini Uygulamak Doğru mu?

Zayıflama, kilo verme, diyet yapma gibi konu başlıkları altında yapılan yorumlarda çoğu kez yanlış algılamalar oluşabiliyor. Mesela bunlardan en belirgin olanı zayıf olmanın sağlıksız olduğu düşüncesi. Burada asıl ayırt edilmesi gerekenin aşırı zayıflığın ve bu zayıflığa ulaşmak adına yapılan yanlış beslenmelerin beraberinde getirdiği sağlık sorunlarıdır.

diyet listeleri
diyet listeleri

Zayıf olan iki insanı yan yana koyduğunuzda biri diğerinden daha kilolu görünebilir gözünüze. Ancak yapılması gereken onları birbiriyle kıyaslamak değil, kendi boy ve kilo orantısını hesaplayabilmektir.

kilo vermek
kilo vermek

Tüm bu bilgiler ışığında kilo vermek isteyen herkes şunu bilmeli ki herkesin uygulayacağı diyet listeleri kendine özel olmalıdır. Bir beslenme uzmanı tarafından verilmiş olması ve onun metabolizmasına uygun şekilde düzenlenmiş olması gerekir. Herkesin vücut yapısı farklı olduğundan kilo verme hızı da aynı olmayacaktır.

Bir cevap yazın