Zayıflama

Verilen Kiloları Geri Almamak İçin Yöntemler

134Görüntülenme

Fazla kilolarından şikayetçi olan bay bayan herkes, diyet ve spor yolu ile bu sorunlarından kurtulabilir, istedikleri vücuda sahip olarak mutlu bir hayat sürebilir. Bu imkansız bir durum değildir. Günümüzde gelişen tıp bilimi ve yaygınlaşan diyetisyen hekimler sayesinde, dilediğiniz kiloya en kısa ve en sağlıklı yöntemle ulaşmanız için çok çeşitli imkanlar mevcuttur.

Ancak temel anlamda insanların sorunu kilolarından kurtulmak değil, onları geri almamaktır ki bu ancak düzenli ve sağlıklı beslenmeye verilen spor faktörüyle mümkündür. Ancak bunlar için her zaman uygun koşullarda olmayabiliriz. Böyle durumlarda ise bazı yöntemler sizi eski kilolarınızdan uzak tutacaktır.

Örneğin market alışverişlerinize tokken çıkarak, ilginizi çekecek abur cubur malzemeler gözünüze takılıp kalmayacak, iştahınızı kabartmayacaktır. Paket yiyecekler tüketeceğinizde bunları küçük tabaklara koyarak tüketin ki çok yediğiniz psikolojisine kapılarak, ipin ucunu kaçırmayın. Yemek yerken ikinci bir işle daha uğraşmazsanız, doyduğunuzu algılamanız için beyin kanallarınız daha açık olacaktır ki, yemeğinizi yavaş yemeniz beyne yirmi dakika içerisinde ancak iletilen doygunluk hissinizi fazla geç olmadan algılamanızı sağlayarak sizi fazla gıda tüketiminden koruyacaktır.

Benzeri bir çok yöntem söz konusudur ancak, mutlaka bir uzmanın gözetimi altına girerek, kendi sağlığınızı riske atmadan bu tip uygulamalara hayatınızda yer verin.

Bir cevap yazın