Kilo verirken ya da kilo verdikten sonra en korkulan sonuçlardan birisi de cilt sarkmalarıdır. Ciddi rakamlarda kilo vermek ve diyet sürecinde egzersiz yapmamak cildin sarkmasına neden olur. Bunun en büyük nedeni spor yapmamak. Kilo kaybı nedeni ile vücutta oluşan sarkmalar vücudun her yerinde olabilir. Kollar, bacaklar, göbek, sırt, göğüs hatta kalça ve basenlerde bile sarkıklar oluşur.

Vücutta Oluşan Sarkmalar

Vücutta Oluşan Sarkmalar

Bu tarz kötü sonuçlar spor yaparak önlenebilir. Her spor aleti denenerek ya da çok çeşitli egzersizler yapılarak vücudun herhangi bir bölümünde oluşabilecek sarkmaların önüne geçebilirsiniz. Sadece bir egzersiz çeşidinde ve ya tek bir spor aletinde takılıp kalmak bütün vücudu sarkmaya karşı koruyamaz. Ciddi kilo kayıplarında bedenin her yeri çalışmalıdır. Bu tarz imkânlara sahip değilseniz sizin için en iyi yöntem hafif tempolu da olsa koşmaktır. Çünkü koşarken bütün kaslar hareketlenir.

Diyet yaparken sarkma riski göz önünde bulundurulmazsa estetik operasyonlar gerektiren kötü sonuçlar ortaya çıkıyor. Deri fazlalıkları, sarkan cilt ciddi bir seviyedeyse ancak kesilip alınarak düzeltilebilir. Ameliyat acıları ve operasyon sonraki süreçte dikkatli olma çabaları da çekilen eziyeti arttırıyor.

Diyet yaparken egzersiz yapmak şart. Egzersizlerle birlikte sıkılaştırıcı jel ya da kremlerde kullanmak faydalıdır. Önemli olan cilt sarkıklığını önlemek için yapılan egzersiz ya da diğer metotları düzenli bir şekilde yapmaktır. İstikrar göstermek ve planlı hareket etmek her konuda olduğu gibi kilo ve kilodan kaynaklanan cilt sorunlarını çözmek için de gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir