Çeşitli durumlarda yapılan diyetler kimi zaman fazla kilolardan kurtulmak, kimi zaman kilo alabilmek, kimi zaman zorunlu sağlık diyeti olarak karşımıza çıkar ve beslenmemize ekstra özen göstermeye ve öğünlük programlar yapmaya başlarız. Uyulması gereken diyet programları mutlaka uzman diyetisyenlerin sizler için hazırladığı programlardan oluşmalıdır. Diyet hataları diyet süresi ile orantılı olarak vücutta kalıcı hasarlar oluşturarak çeşitli hastalıklara yol açabilmektedir.

diyet hataları

diyet hataları

Özellikle zayıflamak için diyet yapanlar tek tip beslenmeye yönelirler ve en az karbonhidrata sahip besinleri tüketmeye çalışırlar. Vücut için sakıncalı olan bu durum sonucunda vücudun ihtiyacı olan protin karşılanmadığı zaman vücut kendi proteinlerini kullanmaya başlar ve kas erimesi meydana gelir.

Tavsiye Edilen Durumlar Nelerdir?

Etkileri özellikte ileriki yaşlarda ortaya çıkan yanlış diyetler sonucunda vücutta tamiri mümkün olmayan kronik hastalıklar belirir. Bu yüzden mutlaka bir uzman tarafından size verilen programa uyunuz.

sıkça yapılan diyet hataları

sıkça yapılan diyet hataları

Lifli gıdaları tüketmek diyet süresinde çok yardımcı olacaktır. Lifli gıdalar tok tutarak yeme gereksinimini en aza indirdiği için diyet programlarında sıklıkla yer verilir. Ancak fazla lif tüketimi sindirimi zor olduğu için hazımsızlık, gaz ve kramplara yol açabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir