Diyet

Yoğurt Diyeti Nedir?

168Görüntülenme

Bilindiği üzere, erkeklerde ve kadınlarda belli bir yaştan sonra kemik erimesi hastalığı meydana gelir. Bunun sebebi, hormonların ve hücrelerin işlevlerini yavaş yavaş kaybetmeleridir. Bu yaşlarda kemiklerin sağlam olması için günde bir kâse yoğur yenmesi gerekir.

yoğurt
yoğurt

Kemik hücrelerinin görevini yerine getirememesi ya da eksik getirmesinden dolayı, kalsiyum ihtiyacı süt ve süt ürünlerinden karşılanır. Özellikle yoğurt, bu ihtiyacın karşılanmasında önem kazanan besinlerden bir tanesidir.

Kemik Erimesinin Diğer Nedenleri

Özellikle büyük şehir yaşamanın bazı eksi getirileri vardır. Bunlardan bazıları tercih edilendir. Tercih edilenler arasında; sigara, alkol, düzensiz beslenme gibi faktörler yer alır. Tercih edilemeyen faktörler ise çevre faktörleridir. Büyük şehirlerde gürültü ve hava kirliliğinin yoğun olması, insanların erken yaşlanmasına neden olur.

yoğurt diyeti
yoğurt diyeti

Erken yaşlanmanın ve hücre ölümlerinin en büyük nedenlerinden bir tanesi de stres faktörü ve doğal beslenememe durumudur. Yoğurt diyeti, erken yaşlarda ya da belli yaşlarda oluşan kemik erimesine karşı yapılan bir tür tedavi gibidir. Yoğurt diyeti, sadece kemik erimelerine karşı değil, bazı hastalıklara karşı da önleyici bir yönü bulunan diyetler arasındadır.

Bir cevap yazın