Birtakım hastalıkların tedavi ve önlem aşamasında iyi geldiği bilinen tarçın ve bal artık zayıflamak isteyenlerin de vazgeçilmez formülü haline geldi. Kan şekerini düzenlemesi açısından tarçın; karaciğer yağlanmasına ve özellikle karın bölgesi olmak üzere tüm vücutta ki yağ yakımının hızlanmasına ve birikmesinin önlemesi açısından önemli bir besindir.

Balın içerisinde ki antioksidanlar ise tarçın bir araya geldiğinde ise metabolizmayı hızlandıran eşsiz bir iksir haline geliyor. Bu doğal formül beraberinde uyguladığınız bir diyet programı olsun ya da olmasın etkisini gösteriyor. Fakat diyetle beraber yapılan tarçın ve bal kürü diğer uygulamanıza göre daha hızlı ve miktar olarak fazlaca memnun olacağınız sonuçlar yaratıyor.

 

Zayıflamada Tarçın ve Bal Mucizesi

Sigara tiryakilerine ayrıca önerilen tarçın ve bal kürü sizi ideal formunuza ulaştırırken diğer yandan damar tıkanıklığı ve kolesterol gibi kötü risklere karşıda sizi büyük ölçüde koruyor. Soğuk algınlığı. Mide rahatsızlıkları, bağırsak enfeksiyonları, cilt ve saç sorunları, diş ağrısı ve kanser gibi daha birçok yararı olan bu özel besinleri geçici bir program olarak uygulamak yerine kalıcı olarak edineceğiniz sağlıklı beslenme programlarınızın vazgeçilmezi olarak belirlemenizde yarar vardır.

Uygulaması oldukça basit olan tarçın ve bal kürünü sabah kahvaltısından ve gece yatmadan evvel yarım saat önce günde iki kez olmak üzere yapmanız gerekiyor. Toplam olarak 300ml tarçın bal karışımını birkaç dakika kadar kaynattıktan sonra ikiye bölerek içebilirsiniz. Kaynatma aşamasının balın içindeki faydalı vitamin ve minerallere zarar vereceğini düşünenler balı kürlerine daha sonra da ilave edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir