Zayıflama

Zayıflamak İsteyenler

361Görüntülenme

Zayıflamak isteyen kişiler, zor ve ağır diyet programları ile yoğun egzersizleri yapmak zorunda hissederler. Oysa sağlıksız bir uygulama, kilo kaybı sağlamadığı gibi kişilerin metabolizmasını ve vücut dengesini de bozabilir. Beslenme şekli, sağlıklı bir yaşamın yapı taşlarındandır ve kaliteli bir yaşam için beslenmeye özen gösterilmesi gerekir. Doğru bilgiler ışığında herkes, beslenme alışkanlığını düzeltebilir ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilir.

zayıflamak isteyenler
zayıflamak isteyenler

Zayıflamak için İpuçları

Öncelikle öğün atlanmaması gerekir. Metabolizma hızını arttırmak ve açlığı kontrol altında tutmak için 2-3 saat aralıklarla besin tüketilmelidir. Gün içerisinde ortalama 2 litre kadar su tüketilmesi gerekir. Haftada 1-2 defa kuru baklagil ve 1-2 defa balık tüketilmesi gerekir. Tam buğday veya çavdarlı ekmek tercih edilmelidir. 1 kilogram sebze yemeği için bir kaşık zeytinyağı ilave edilmeli, et veya tavuk pişirirken yağ ilavesi yapılmamalıdır.

Zayıflama ipuçları
Zayıflama ipuçları

Gün içerisinde meyve ve sebze tüketimi yapılmalıdır. Siyah çay, açık ve şekersiz içilmelidir. Gün içerisinde adaçayı, rezene veya yeşil çay gibi bitki çayları da tüketilebilir. Hazır meyve suları, gazoz veya kola gibi içecekler yerine taze sıkılmış meyve suları tüketilmelidir. Günlük hareketlerin arttırılması, hem sağlık hem de kilo kaybı açısından fayda sağlar.

Bir cevap yazın