Kilo almanın en büyük nedeni yanlış beslenme alışkanlığına sahip olmaktır. Yaz aylarına girerken her bayan olduğundan daha fit bir görünüme kavuşmayı ister. Fit bir görünüme sahip olmanın ilk yolu sağlıklı beslenmekten geçer. Zayıflamanın ilk kuralı doğru beslenme alışkanlığını kazanmaktan geçer.

etkili zayıflama

etkili zayıflama

Fit Görünüm için Gerekenler

Zayıflarken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise gün içinde her öğünde olabildiğince protein ağırlıklı gıdalar tüketmeniz. Protein tüketimi zayıflarken size hem enerji kazandırır hem de hızlı acıkmanızı engeller. Protein tüketimiyle birlikte günlük öğün sayınızı arttırıp, tükettiğiniz miktarı azaltmanız gelir. Güne başladıktan sonra her 3 saatte bir kalorisi az gıdalar tüketmek midenizin uzun süre aç kalmasını önler. Böylece aşırı yemek yemeye isteğinizi engellemiş olursunuz.

fit görünmek

fit görünmek

Fast food tüketimini azaltırken aynı zamanda sebze tüketimini arttırmanız gerekir. Tabağınızın porsiyonunu küçültürken içerik olarak da taze ve mevsim sebzelerini buharda pişirerek ya da az yağlı şekilde hazırlayarak tüketmelisiniz. Sağlık açısından da sebze tüketimi oldukça önemli bir yere sahiptir. Zayıflama aşamasında iken dışarıda yemek yeme alışkanlığınızı da değiştirmeniz lazımdır. Dışarıda yediğiniz her öğün size fazladan kalori olarak geri dönecektir bunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir