Zayıflama

Zayıflarken Dikkat Edilecekler

90Görüntülenme

Sağlıklı zayıflama yöntemleri diye bilinen çoğu şeyin yanlış oldukları konusunda emin olabilirsiniz. Zayıflamak için gerekli olan kalori yakmak için söylenen şeylerin daha fazla kalori verdiği gerçeğini göz ardı etmeyiniz.Zayıflamanın ana kuralı, günlük normal aldığınız kalori miktarından daha az kalori almanız zayıflamanızı sağlayacaktır.

Zayıflarken Dikkat

Besinlerin gilsemik indeks değerleri bu bağlamda zayıflayabilmek için çok önemlidir. Glisemik indeks değerlerine bakarak daha önce aldığınız kalori miktarını hesaplayarak ona göre bir diyet listesi uygulamalısınız. Zayıflamak isteyen kişilerin kesinlikle yer fıstığı yememeleri gerekiyor.

Glisemik indeks değeri en yüksek olan ve kalorisi en yüksek olan kuruyemişlerden bir tanesi yer fıstığıdır. Bunun dışında kuru baklagillerden nohut, mercimek, soya fasulyesi gibi gıdalarında yer fıstığı kadar olmasa da yüksek kalorili gıdalar arasındadır ve diyet esnasında protein ihtiyacınızı baklagillerin yerine az miktarda kırmızı et yiyerek giderebilirsiniz.

Zayıflamak istiyorsanız kalorisi düşük gıdalar almalı ve mutlaka masadan tam doymadan kalkmanız gerektiğini unutmayınız.

Bir cevap yazın